Q: Cancellation of VAT registration certificate, if the conditions are not nn. “And” subsection 184.1 CLE

Згідно з п. 184.1 ПКУ, «реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податків і відбувається у разі якщо: … и) обсяг постачання товарів / послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу поставок.

На думку аудиторів, ризик анулювання свідоцтва платника існує тільки для тих платників ПДВ, які добровільно зареєструвалися платником такого податку, і після закінчення 12 календарних місяців не набрали законодавчо встановлений обсяг оподатковуваних операцій (300 тис. грн. Без ПДВ за останні 12 календарних місяців).

Якщо підприємство за вищевказаний період долає рубіж оподатковуваних операцій у 300 тис. грн. без урахування ПДВ, воно перестає бути підприємством, яке «добровільно реєструється» і стає підприємством, що підлягають «обов’язкової реєстрації», що, відповідно, виключає таке підприємство з групи ризику анулювання за ініціативою податкової інспекції.

TOP