Оподаткування витрат на таксі, оплата за які здійснюється за безготівковим розрахунком, відповідно до акта виконаних робіт 3 жовтня 2011 р.

Відповідно до пп. «А» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-IV (далі – ПКУ), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий, як додаткове благо, у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, або компенсації вартості такого користування, крім випадків, коли таке надання або компенсація зумовлена ??виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) або передбачена нормами колективного договору або відповідно до законом у встановлених ними межах.

Таким чином, а також відповідно до наявністю консультації, розміщеної в «Єдиній базі податкових знань», вартість проїзду на таксі посадовими особами, що відшкодовується юридичною особою, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб платника податку, якщо така компенсація зумовлена ??виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) або передбачена нормами колективного договору, і витрати підтверджені відповідними фінансовими документами.

Рекомендуємо оформити наказ по підприємству про необхідність, у зв’язку з веденням господарської діяльності, підписання договору з підприємством, яке надає послуги таксі. У цьому наказі зазначити перелік посад працівників, які мають право користування послугами таксі. Для обліку замовлень таксі даними співробітниками оформити журнал-реєстрацію, в якому вказувати дату, прізвище працівника, напрям руху, мета поїздки.